Ми перебралися на tv.mycity.com.ua!!!


« Home | “Леся+Рома”. Далі – буде! » | Порошенко купил "Интер"? - 20/05/05 » | Новий канал отримав попереджання » | Чистий дохід 1+1 склав $14,36 млн » | Знімальну групу 5-го каналу не пустили до Андижана... » | Інтерв'ю Телекритиці Романа Скрипіна » | Пряма лінія 5-го каналу » | В вузькосмуговій мережі Воля-Кабель створено новий... » | Роман Скрипін стає шеф-редактором новин на 5-тому » | ТРК ЗАГРАВА » 

вівторок, травня 24, 2005 

Від сьогодні НТКУ почне створювати суспільне мовлення - Томенко

  «Від сьогодні колектив Національної телерадіокомпанії України почне реально робити суспільне мовлення на своєму каналі. Таке завдання їм дав президент України Віктор Ющенко». Про це заявив віце-прем’єр з гуманітарної політики Микола Томенко в ході «круглого столу», присвяченого діяльності комунальних та державних ЗМІ під час виборів.

«Після того, як НТКУ підведе підсумки «Євробачення», прозвітує перед керівництвом держави за його проведення, усі потужності Національної телерадіокомпанії будуть спрямовані на створення суспільного мовлення», - заявив пан Томенко.

При цьому гуманітарний віце-прем’єр вважає, що цей процес можливо завершити ще до початку парламентських виборів 2006 року, за винятком фінансової складової.

«До кінця року можливо ухвалити закон про суспільне мовлення, обрати Наглядову раду, управлінські структури. А вже фінансування можливо почати з наступного бюджетного року, оскільки цього року бюджет вже прийнятий», - зазначив він.

Крім того, Микола Томенко повідомив, що вже з наступного року на каналі УТ-1 стане значно менше комерційної реклами. Тоді як, за його словами, суспільне мовлення, можливо буде фінансуватися за рахунок спеціального податку на рекламу на комерційних каналах чи «в інший спосіб», при цьому держава буде фінансувати суспільне мовлення у частині створення освітніх та культурологічних програм.

Також віце-прем’єр повідомив, що найближчим часом може бути оголошений конкурс на найкращі програми для УТ-1 відповідно до нової програмної концепції. За словами пана Томенка, це скоріше за все будуть такі програми, які з певних причин, не можуть бути продемонстровані на комерційних телеканалах.

«У цьому і полягає ідея конкуренції суспільного мовлення і комерційного», - додав він.

Щодо розбіжностей уряду із Секретаріатом Президента, де останній виступає проти створення суспільного мовлення на базі УТ-1, пан Томенко зазначив, що «у виконавчій владі немає дискусії про суспільне мовлення, а є лише дискусії про темпи його створення».

Проте, на думку віце-прем’єра, ці дискусії не складають великої проблеми і не є антагоністичними.

«Ми всі рухаємося у тому напрямку, що це (суспільне мовлення – ІМІ) треба робити. Це означає, що редакційну угоду, яку ми підписали (редакційна угода на УТ-1), треба підкріпити відповідними кадрами, зміною статусу та відповідними законами», - зазначив пан Томенко.

Микола Томенко також повідомив, що процес створення суспільного мовлення торкнеться також і регіональних телерадіокомпаній.

«Бо та інформація, яку я зараз маю, виходить за всякі межі. Коли незаконно продовжують угоди людям пенсійного віку, коли ті люди, які розкрадали цю телерадіокомпанію, і надалі продовжують її розкрадати… Я думаю, що ми знайдемо необхідну формулу для зміни структури управління обласними ТРК, і туди мають прийти молоді люди, які не будуть обслуговувати інтереси губернаторів, а будуть служити на благо своєї громади», - наголосив пан Томенко.

Таким чином він підсумував, що «створення суспільного мовлення на регіональному рівні буде на пряму залежати від поведінки комунальних та державних під час майбутньої парламентської кампанії».

Також уряд планує вирішувати проблему створення суспільного радіомовлення, у зв’язку з чим вже створена міжвідомча комісія з інформаційної сфери, яку очолив Микола Томенко.

«З радіо у нас ситуація легша, оскільки є повноцінне загальнонаціональне радіо УР-1, і менш потужні - УР-2 і УР-3. Всі ці компанії точно будуть прицілені під потреби суспільного мовлення», - зазначив він.

За словами пана Томенка, вже наступного тижня міжвідомча комісія збереться і буде вирішувати як рухатися, подібно до УТ-1, для створення суспільного радіомовлення.
ІМІ

Реклама