Ми перебралися на tv.mycity.com.ua!!!


« Home | Ющенко нарешті виступить на телебаченні » | "Форум" на 5-тому каналі - "Джинса" в ефірі » | Вахтанг Кіпіані став випускаючим редактором на К1 » | ЦЕНЗУРА НА 5 КАНАЛІ І ТЕЛЕКРИТИЦІ » | ТРК “Славія-ТБ” заявляє свої права на бренд СТБ » | Ще про 5-тий канал » | Ґонґадзе Георгій Русланович » | Нова програма на 5-тому каналі » | Сьогодні виповнюється 5 років тому, як зник Георгі... » | Сотруднице "Теленедели" необходима помощь. Срочно ... » 

пʼятниця, жовтня 07, 2005 

«5 канал» обурений діями НТН

 «5 канал» співчуває колегам з каналу НТН і зичить їм вирішити всі свої проблеми, але категорично протестує проти спроб втягнути «5 канал» в свої правові конфлікти з Нацрадою.

Про це йдеться у розповсюдженій сьогодні заяві прес-служби «5 канал»

Прес-служба каналу нагадає, що у середу 05.10 2005 в ефірі каналу НТН вийшов сюжет «Новий адмінресурс тренується на НТН?», розшифровку якого можна прочитати на офіційному сайті НТН. В сюжеті наведено синхрон генерального директора «5 каналу» Івана Адамчука.

«5 канал» вважає, що фразу: «Хто може претендувати? Я не готовий сказати. Тільки з однієї причини: буде оголошений конкурс – буде видно. Всі телевізійники знають, що «5 канал», який був заблокований в розвитку протягом 5-ти останніх років, очевидно прагне розвиватися», - „грубо вирвано з контексту інтерв’ю і цинічно використано в своїх вузько прагматичних цілях, що є неприпустимим, з точки зору професійної журналістської етики.”

„Іван Адамчук і справді давав інтерв’ю каналу НТН на його прохання і відповів на вісім запитань кореспондента цього каналу” – наголошується у заяві.

Ми щиро співчуваємо колегам і зичимо їм вирішити всі свої проблеми, але категорично протестуємо проти спроб втягнути «5 канал» в свої правові конфлікти з Нацрадою.

До заяви додається повна версія інтерв’ю Івана Адамчука каналу НТН і розшифровка сюжету від 5.10.2005, які ми і наводимо повністю.

”Телекритика”

Інтерв’ю генерального директора «5 каналу» Адамчука І.Д. каналу НТН

(відповідь на прохання прокоментувати ситуацію що склалася довкола НТН - питання до запису не увійшло)

…Ну, якби я був адвокат чи юрист, то, можливо, дав би якісь коментарі з цього приводу. Оскільки я не є ним, то, чесно кажучи, я не хотів би коментувати це рішення. Чи є це тиск на свободу слова? Я хотів би, щоб цього не було. Щоб так це не визначалося.

Іване Дмитровичу, скажіть, будь ласка, Ваш канал був у такій самій ситуації, в якій ми наразі перебуваємо. «5 канал» в тому році пройшов через це. Ми думали, що також пройшли через це. Скажіть, будь ласка, в принципі, ваша позиція – чому зараз таке відбувається?

Ви знаєте, я б не хотів, щоб ситуацію, яка зараз склалася довкола НТН якимось чином порівнювали з тим, що відбувалося з «5 каналом». Це є абсолютно дві різні речі. Я думаю, що це розумієте і ви, і ті люди, які володіють інформацією з приводу того, що відбувається довкола НТН і «5 каналу». Тобто я б не хотів, щоб за вуха притягували 5 канал. Я вже це не раз говорив, і вашому керівництву в тому числі. Я бачу проблему в іншому. І радив би вам, кажу чесно і відверто, звернутися до тої людини, яка видавала ліцензію. Це Борис Іванович Холод. Це людина, яка практично створила проблеми для каналу НТН. І це очевидно.

Тобто, Ви вважаєте, що політичного підтексту немає в цій історії, це чисто законодавча суперечка.

Якщо ви знаєте історію з отриманням ліцензії, то я більше ніж переконаний, це не є політичне замовлення. Це не є політичний процес.

Скажіть, будь ласка, Іване Дмитровичу, а які канали наразі, якщо, не дай Бог, рішенням господарчого суду ліцензію на мовлення в регіонах заберуть, то, в принципі, які канали в Україні можуть претендувати на це покриття?

Я би зараз не хотів робити таких поспішних висновків і прогнозувати, як би воно мало статися. Давайте і ви дочекаєтеся. Я думаю, що для вас є найважливішим, чи станеться той факт, що Національна рада оголосить конкурс. Тільки після того можна буде робити якісь висновки. Ви ж прекрасно розумієте, процес може затягнутися дуже надовго.

Ігор Курус сьогодні заявив на брифінгу в Нацраді, що основне є зачистити частоти

Я не був на брифінгу в Нацраді, такої інформації в мене немає, тому я коментувати цього не можу.

Ви не можете в даному разі сказати, який канал в Україні може претендувати на ліцензії, чи частоти, що належать НТН…

Каналів багато, які розвиваються. І ви їх знаєте, і всі їх знають, телевізійники очевидно знають. Але хто може претендувати? Я не готовий сказати. Тільки з однієї причини: буде оголошений конкурс – буде видно. Якщо він буде оголошений.

Іване Дмитровичу, якщо Ви не можете говорити за інших, то, зокрема, «5 каналу» потрібні частоти, якими володіє НТН?

Питання некоректне.

Давайте коректніше сформулюємо. Чи не вистачає «5 каналу» покриття в регіонах? Чи потрібні йому якісь з тих частот, які, можливо, будуть виставлені на конкурс після суду, якщо він буде на користь Нацради?

Я б теж сказав, що це питання некоректне…. Але і ви знаєте, і, мабуть, керівництво ваше, і не тільки, всі телевізійники знають, що «5 канал», який був заблокований в розвитку протягом 5-ти останніх років, очевидно прагне розвиватися. І це закономірний процес. Абсолютно. Ми хочемо розвиватися, ми будемо розвиватися і будемо намагатися розвиватися.

"Новий адмінресурс тренується на НТН?

[06 жовтня 2005, 11:42]

HTH

Вчасно

Медіа-експерт, Микола Княжицький та екс-віце-прем’єр Томенко стверджують, що в країні вкотре використовують адмінресурс. Напередодні парламентських виборів розпочинається вже звична чистка незручних для влади ЗМІ.

Нині предметом політичних спекуляцій стали частоти для мовлення у сімдесяти п’яти містах України, на яких транслюється НТН. Претендувати на такий ласий шматок покриття можуть багато телеканалів. Втім, за словами Миколи Княжицького, справа не в частотах, а в цензурі.

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення вкотре виступає у ролі провладного цензора. Ще зовсім недавно її поріг оббивав опозиціонер Петро Порошенко – відстоював права «5 каналу». Нині ж свободу слова в Україні намагаються відстояти власники телеканалу «НТН».

Наталія Лігачова, шеф-редактор видання «Телекритика»: «Это канал, который не занимается медиа-киллерством. То есть, телеканал «НТН» достаточно сбалансировано дает информацию и не замечен в каком-то особом медиа-киллерстве. Бывают проблемы у каждого, но это не выпирает».

Микола Княжицький, медіа-експерт: «Якби у вас був покровитель, якби ви належали комуністам, то комуністична фракція встала б у парламенті і сказала б як один, «якщо в нас заберуть цей канал – ми заблокуємо трибуну». Якби ви належали владним фракціям – вас би взагалі не рухали. Навіть, якби ви належали чи були близькими до «Регіонів України», то в межах підписаного меморандуму між Ющенком і Януковичем, мабуть, вас би теж не рухали. А рухають вас якраз через те, що чітко визначеного політичного «даху» у вас немає».

Даху немає, а новий «кучмізм» вже чатує на порозі, - впевнений екс-голова СБУ Олександр Турчинов. Загалом колишні соратники, а нині опоненти влади не в захваті від дій Нацради.

Олександр Турчинов, екс-голова СБУ: «Я не здивуюся, коли почнеться перерозподіл частот і ліцензій на користь тих, хто хоче використовувати адміністративний ресурс під час виборчих кампаній. І, більше того, все це відбувається напередодні виборчої кампанії – це дуже симптоматично. І я змушений констатувати, що «кучмізм», як явище. Сьогодні реанімується в Україні – це, дійсно, небезпечно».

Микола Томенко, екс-віце-прем’єр з гуманітарних питань: «Я юридичні ці нюанси не знаю, але точно знаю, що раніше за одні канали були доручення, зараз за інші доручення. Тобто, я вважає, і то було неправильно, і тепер неправильно».

Телеканали власним коштом спонсорують прорахунок нових частот, тому мають усі права їх зайняти, - впевнений Микола Томенко. Нацрада мала б право пред’являти претензії тільки у разі вкладання своїх чи то пак державних коштів.

НТН сплатив прорахунок частот мовлення, якими і користується. Проте знову виникла ситуація, коли плодами праці НТНівців можуть скористатися інші ЗМІ.

Іван Адамчук, гендиректор «5 каналу»: «Хто може претендувати? Я не готовий сказати тільки з однієї причини: буде оголошений конкурс – буде видно (якщо він буде оголошений). Всі телевізійники знають, що «5 канал», який був заблокований в розвитку протягом останніх п’яти років очевидно прагне розвиватися».

Судовий процес навколо НТНівських частот може затягнутися надовго, - вважає керівник «5 каналу». Втім, Нацрада з питань телебачення та радіомовлення іншої думки і вже переймається проведенням конкурсу. // Анна Суряднова, Ярослав Бондаренко, НТН."

Адміністратор блогу видалив цей коментар.

Дописати коментар

Реклама