Ми перебралися на tv.mycity.com.ua!!!


« Home | Одеська ТРК «ГЛАС» відновила мовлення » | На «П’ятому» відбувся телемарафон » | Супутникові параметри для прийому програм ТРК СВІТ... » | Українські телерадіокомпанії просять оголосити 26 ... » | Сьогодні «5 канал» покаже ексклюзивне інтерв’ю з Ю... » | З 23 листопада 2005 року «5 канал» збільшує кількі... » | Новий український канал "СВІТ" » | Перші враження від річниці Революції на ТБ » | "Тоніс" запускає телемарафон з нагоди річниці Пома... » | Дитячий конкурс "Євробачення" » 

вівторок, листопада 29, 2005 

Річниця голодомору. 1+1

26 листопада 1+1 показав документальний фільм "Великий голод", створений редактором ТСН і журналістом Едуардом Лозовим разом з головним режисером ТСН Павлом Овечкіним.

Едуард Лозовий

"Головне – це не перша спроба каналу відтворити і розповісти масовий аудиторії про голодомори в Україні. В 2002 році було здійснено унікальній проект – і його унікальність полягала в тому, що документальне кіно було розбите на частинки по 5-6 хв., що демонструвалися в прайм-таймівских випусках ТСН. І аудиторія, таким чином, складала від 10-15 млн. людей. Той проект було присвячено всім трьом голодоморам, які пережила Україна: 1921-22 рр., 1932-33 рр., 1946-47 рр. Думка про те, що треба створити щось, що було б ближче до повноцінного документального фільму, з'явилась уже через рік. Адже перший фільм про голод робився з урахуванням того, що він призначений для новин: це означає досить швидкий темп, завдання якого - за мінімум часу сказати максимально багато. Цього разу автори поставили перед собою завдання не просто розповісти про те, що голодомор був і яким саме він був, але пропустити його крізь призму сприйняття нинішніми поколіннями. Спробувати зрозуміти зв'язок між трагічними подіями минулого і тим, що відбувається з нами сьогодні. Тобто "Великий голод" – це вже повноцінне авторське кіно. Дуже багато важких питань, і є лише спроби відповісти на них. Зокрема, ці питання стосуються таких темних плям, як - чому така масова загибель повноцінних, здорових, свідомих людей стала можливою? Чи можна шукати ворога тільки ззовні? Чи варто його пошукати "в своїй хаті"? І хто може бути суддею для тих людей – і тих, хто дали себе вбити, і тих, хто вбивав? Це тільки частина питань. Остаточних крапок фільм не ставить.

Фільм знімався півтора року. Його виробництво зупинилось восени 2004 – зіткнувшись з політичною кризою в країні і в мас-медіа зокрема. В 2005 році робота поновилася, було знято ще чимало нового матеріалу. Фактично, 26 листопада – це фінал тривалої роботи, але тема голоду для "1+1" цією роботою не закривається".

Прес-служба 1+1

TvPanorama: Фільм можна подивитися за адресою http://1plus1.net/video?/online/golodomor.asf

Реклама