Ми перебралися на tv.mycity.com.ua!!!


« Home | Сурдоперекладач ТСН Наталка Дмитрук отримала нагор... » | “Один за всіх” – новий український серіал » | Фільм про Віл-позиитивних дітей на 5-тому » | “Воля-Кабель” виконала рекомендації АМКУ » | Студентів не тренували, які питання не слід ставит... » | УТ-1 ОЧОЛИВ КЕРІВНИК "ТОНІСУ" » | Президент призначить голову НТКУ сьогодні або завт... » | "5 канал" сьогодні згадує початок голодування і св... » | 25 жовтня на 5-тому каналі - фільм-спогад » | «5 канал» вийшов на власних частотах у Житомирі та... » 

понеділок, листопада 14, 2005 

Інформаційний прорив

На міжнародній конференції, присвяченій проблемі суспільного мовлення, не очікувано виступив президент НТКУ Віталій Докаленко. Це, мабуть, його перший виступ після призначення і перший коментар, тому ми вирішили опублікувати його без купюр.

Пан Віталій взяв слово після виступу колеги з Данії Крістіана Нісана, який зокрема зазначив, що українське телебачення «це руїна, з якої і доведеться робити нормальне мовлення».

Віталій Докаленко став захищати свою «руїну»:

На справді все не зовсім так погано. Тому що є колектив – він старий, він звик працювати так, як він звик працювати, структура насправді не досконала, але є бажання змінюватися. Це бажання є як у керівництва, як у колективу, так і профспілок. І всі реально готові до структурних змін. Моя мета, моя задача – зробити канал, який міг би перейти в форму суспільного мовлення чистим, без боргів. Наразі на каналі висить борг в 36 мільйонів гривень – за техніку, яку він отримав в кредит ще в 1996 році і до сьогодні сплачує.

Канал має проблеми, пов‘язані безпосередньо з самою будівлею, якої відверто кажучи не існує – всім відомий образ «олівця» це будівля, яка досі не введена в експлуатацію у зв‘язку з недобудовою. Канал має багато і технічних проблем – їх реально дуже багато і техніка таки застаріла. В бюджеті на наступний рік передбачені невеличкі технічні зміни, але це відбудеться не швидко і одразу. Але при цьому на каналі є велика кількість людей, яких не можна викреслити з життя, які віддали багато сил та часу в своєму житті для того, що все це хоч якось існувало. І це не їхня провина, що багато в чому їх ставили в такі умови, в яких вони перебували. Тому що пріоритетом завжди залишалась інформаційна служба, а всі інші напрямки було забуто і їх було поставлено в ситуацію реального виживання з маленькими зарплатами, з певним рівнем життя. Тому продукт, який вони робили, був відповідно того рівня, який ми маємо.

Всі готові до змін і є реальні пропозиції, як робити реструктуризацію, а також знайти роботу на комерційних засадах тим людям, які скажімо так перед пенсійного та пенсійного віку, і які, скоріше за все, хоча я можу і помилятися, не зможуть змінитися, стати до нової мобільної структури, яка повинна виникнути на базі НТКУ.

Нам необхідна підтримка та допомога в багатьох напрямках. Насправді, перш за все нас цікавлять консультації спеціалістів, пов‘язані з виробництвом дитячого мовлення, суспільно-політичного мовлення, тощо. Тому що існує певний міф про те, що дитячі програми власного виробництва модна робити одразу і вже завтра. Насправді і на будь-якому комерційному не існує груп, які б активно займалися дитячим мовленням на даному етапі.

У нас потенційно є люди, які готові змінюватися і готові це вибудовувати. І так по багатьом напрямкам. Роботи буде багато, канал буде змінюватись, і буде змінюватися в найближчий час.

При цьому однією з найбільших проблем до сьогодні залишається історія, пов‘язана з формою підприємства, тому що та машина, яка є зараз – вона не їде, а котиться вниз з гори. За однією простою причиною, тому що підприємство не має можливості самостійно розпоряджатися своїми коштами та фондами. І ось зараз намічається просто парадоксальна ситуація – за прогнозами на минулий рік планувався обсяг зароблених коштів від реклами і підприємство не зможе використовувати для власних потреб грошей, які воно заробить вище цього плану. Так ось цей обсяг, який прогнозувався, його буде виконано вже в листопаді. І всі гроші, які ми заробимо в грудні – вони просто не попадуть підприємству. Найголовніша проблема на цьому етапі – це робота по зміні форми підприємства. Вже створюються робочі групи, які не працюють на підприємстві, і які вестимуть ці зміни в різноманітних напрямках.

Багато чого в цій ситуації залежатиме тільки від нас, від доброї волі уряду, майбутньої, напевне вже не цієї, Верховної Ради, тощо. Бо ми в багатьох речах в статусі бюджетної установи зв‘язані по руках та ногах.

Ми готові до змін. Але для переходу в форму суспільного телебачення цей канал відверто не готовий.

Нажаль, одразу після своєї промови пан Віталій залишив конференцію, і так і не почув тих порад колег українських та закордонних, які неодноразово звучали і яких він так потребував.

Оксана Костирко, PBS
http://www.pbs.org.ua/analitika/05/11/09/1346.html

Реклама