Ми перебралися на tv.mycity.com.ua!!!


« Home | Чернівецьке держтелебачення працює за темниками? » | Сьогодні стартує ТРК СВІТ » | Річниця голодомору. 1+1 » | Одеська ТРК «ГЛАС» відновила мовлення » | На «П’ятому» відбувся телемарафон » | Супутникові параметри для прийому програм ТРК СВІТ... » | Українські телерадіокомпанії просять оголосити 26 ... » | Сьогодні «5 канал» покаже ексклюзивне інтерв’ю з Ю... » | З 23 листопада 2005 року «5 канал» збільшує кількі... » | Новий український канал "СВІТ" » 

четвер, грудня 01, 2005 

"Майстер та Маргарита" на "Інтері"

Кіномани давно вже чекали на екранізацію роману Михайла Булгакова "Майстер та Маргарита". Нарешті сталося: зйомки завершені, і найближчим часом прем'єру серіалу одночасно побачать глядачі телеканалів "Інтер" та "Росія".

Режисер Володимир Бортко вже мав досвід "роботи" з Булгаковим - у 1987 році він зняв стрічку "Собаче серце", котра всім так сподобалася. Тому роботу над "Майстром та Маргаритою" він розпочинав із абсолютною впевненістю, що сюрпризів, з якими зустрічаються більшість режисерів, котрі замахнулися на творчість письменника, не буде. Однак зовсім несподівано зіштовхнувся з проблемою підбору акторів. Ті, хто з радістю працював із ним над попередніми проектами ("Бандитський Петербург", "Ідіот" та ін.), з різних причин відмовилися зніматися. Так, Олег Янковський, якому пропонували роль Воланда, сказав, що таку роль неможливо зіграти взагалі. Євгеній Миронов вирішив, що "Іван Бездомний" - рідний брат князя Мишкіна, і не схотів повторюватися. А Володимир Машков на пропозицію перевтілитися у Майстра скромно відповів: "Вибачте, у мене контракт із Голлівудом!"

Проте святе місце пустим не буває. Врешті-решт, вдалося знайти виконавців на усі ролі. Воланда зіграє Олег Басилашвілі, Майстра - Олександр Галібін, Маргариту - Анна Ковальчук, Понтія Пілата - Кирило Лавров, Івана Бездомного - Владислав Галкін, Ієшуа - Сергій Безруков.

Нелегко було визначитися також і з місцем зйомок. Основне місце дії - Москву 30-х років - знімали... у сучасному Петербурзі. Виключення зробили тільки для добре відомих місць - Александрівського саду та "Патриарших прудов". Частина зйомок мала місце у Криму - у Ялті та Судаку, а також у Болгарії - на студії "Бояна".

Над спецефектами, без яких неможливо уявити екранізацію подібного твору, працювали близько 100 спеціалістів. У тому числі і Петро Горшенін, котрий доклав руку до зйомок "Нічного дозору". Завдяки їхнім зусиллям у глядачів не залишиться сумнівів стосовно того, що Маргарита літає на мітлі над Москвою, а конферансьє Жоржу Бенгальському справді відривають голову. Щоправда, Володимр Бортко вважає, що у романі Булгакова містики практично немає. "Головне у цій історії, - каже режисер, - соціальна драма, а не чортовиння, як чомусь більшість вважає".
Прес-служба каналу Інтер

Реклама