Ми перебралися на tv.mycity.com.ua!!!


« Home | З В Е Р Н Е Н Н Я колективу телевізійної компанії ... » | Нацрада рекомендує телекомпаніям ввести сурдоперек... » | У Новорічний прайм-тайм ІCTV представляє "Пісню ро... » | Новорічний карнавал на каналі "1+1"! » | Новорічна ніч на М1 » | Нацрада оголосила переможців конкурсу по частотам ... » | Мустафін піде на СТБ, а Горбань в нікуди? » | "ВОЛЯ" транслюватимутиме власні передачі футбольни... » | У Львові знімають українського «Шрека» » | Ганна Ковальчук залишила «Майстра і Маргариту» без... » 

пʼятниця, грудня 23, 2005 

Телеканал «ТЕТ» просить Президента звільнити Нацраду у повному складі

Телекомпанія ТЕТ звертається до Президента України, як гаранта Конституції та Верховної Ради України з вимогою відправити у відставку весь склад Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Відповідне звернення колективу ТК ТЕТ оприлюднив сьогодні, 22 грудня, голова правління ЗАТ «Телекомпанія «ТЕТ» Григорій Тичина під час прес-конференції, що відбулась в інформаційному агентстві «Укрінформ».

На думку керівництва ТЕТ, «члени цього державного регулюючого органу постійно та системно порушують Конституцію, чинне законодавство та ухвалюють незаконні волюнтаристські рішення з метою перерозподілу радіочастотного ресурсу держави на користь окремих мовників».

“Зважаючи на умисне грубе порушення Конституції і чинного законодавства з боку членів Нацради, колектив телеканалу ТЕТ вимагає від Президента та Верховної Ради України відставки Національної ради з питань телебачення та радіомовлення у повному складі. А своє законне право на мовлення ТЕТ буде відстоювати в установленому законом порядку”, – наголосив Г.Тичина.

Як повідомлялось, 20 і 21 грудня Національна рада своїми рішеннями позбавила телеканал ТЕТ права мовлення в трьох містах Запорізької області (Запоріжжі, Токмаку та Мелітополі) і одному Хмельницької (Славута).

Згідно з рішенням Нацради від 20 грудня, ці населені пункти мають бути вилучені з ліцензії телеканалу на право мовлення.

Як повідомив ІМІ голова Нацради Віталій Шевченко, телекомпанія ТЕТ потрапила до пакету понад 20-ти відібраних ліцензій у тих компаній, які «порушили безумовну норму законодавства, що зобов’язувала їх вжити певні дії протягом першого року після отримання ліцензії для дотримання порядку освоєння наданих їм частот».

«Національна рада не має наміру робити жодних винятків для телекомпанії ТЕТ», - заявив Віталій Шевченко.

Він також додав, ліцезій на мовлення були позбавленні Національна радіокомпанія України, кілька обласних державних телерадіокомпаній і низка приватних телекомпаній.

Всі вони втратили ліцензії з тих же причин, що і телекомпанія ТЕТ, «через порушення порядку освоєння наданих частот».

У той же час, гендиректор ТЕТ Г.Тичина наголошує, що телекомпанія вийшла в ефір згідно з законом, і «суть претензії Нацради фактично зводиться до того, що ТЕТ не поінформував її членів про початок мовлення у десятиденний термін. Однак, за законом, телекомпанія не повинна інформувати Нацраду про початок мовлення на частотах, які вносяться до вже діючої ліцензії”.

Однак, Віталій Шевченко наполягає на тому, що ТЕТ порушив закон, не повідомивши про початок мовлення на частоті в регіоні.

«Чому Нацрада має потім сидіти і розбиратись, було включення чи не було. І до кого ми повинні звертатися - до Господь Бога? – щоб встановити, що було вісім місяців тому», - зазначає Віталій Шевченко.

Він також зауважує, що рішення, зокрема по телекомпанії ТЕТ, Нацрада готувала кілька місяців. Тому, за словами Віталія Шевченка, «якщо б було бажання, вони могли би виправитися». «Всі знали, що таке рішення готується. А тепер ТЕТ робить квадратні очі і скликає прес-конференції», - підкреслив він.

Натомість, керівництво ТЕТ заявляє, що рішення про позбавлення їх ліцензій «ло прийнято швидко й жорстко». «Це свідчило, що доля каналу визначалася не привселюдно, на засіданні Нацради, а шляхом невідомих нам прихованих домовленостей», - йдеться в прес-релізі каналу.

На думку юриста ІМІ Романа Головенка, очевидним є те, що ТЕТ, не повідомивши про початок мовлення на відповідній території, порушив цим норми Закону “Про телебачення і радіомовлення”. Але в той же час, якщо ТЕТ хоч і не повідомив, але фактично розпочав мовлення, то таке порушення не може тягти за собою втрату права вести мовлення на дану територію.

Згідно з Законом України “Про телебачення і радіомовлення”: «Право розпочинати мовлення зберігається за телерадіоорганізацією протягом одного року з дня набрання ліцензією чинності. Про початок мовлення телерадіоорганізація в десятиденний строк повідомляє Національну раду. Якщо телерадіоорганізація протягом року з часу набрання ліцензією чинності не розпочала мовлення, ліцензія втрачає чинність. ( Стаття 17 в редакції Закону N 2680-III ( 2680-14 ) від 13.09.2001)».

ІМІ

Реклама