Ми перебралися на tv.mycity.com.ua!!!


« Home | Фільми для дорослих показуватимуть після 18:00 » | ENTER Music з 1 січня припинив трансляцію MTV Russ... » | "5 канал" починає показ нової політичної програми ... » | ІCTV розшукує суперідеї » | Анатолій Борсюк „Чорним по білому” покаже, яким ма... » | "Відчайдушні домогосподарки" – незабаром на ІCTV » | Нове реаліті-шоу від Ігоря Пелиха на ICTV! » | "Воля" замінює O-TV на "Раду" » | «5 Канал» збільшує покриття » | Музична «соціалка» » 

пʼятниця, січня 20, 2006 

Костянтина Стогнія засилають до Антарктиди

Вперше за десять років існування української південно-полярної станції „Академік Вернадський” до складу ХІ експедиції увійде телевізійна знімальна група.

Завтра журналісти відправляються за маршрутом Київ – острів Галендез (Антарктида).

До складу знімальної групи увійшли: керівник студії документальних фільмів і спеціальних проектів телеканалу «Інтер» Костянтин Стогній, журналіст Михайло Дворянчук і оператор Володимир Хоменко. Пробудуть журналісти в Антарктиді 20 днів.

Про свою подорож до Антарктиди знімальна група «Інтера» розповість у чотирьох фільмах нового циклу „Територія ризику” під загальною назвою „Королівство льоду”. Журналісти повинні будуть перепливти протоку Дрейка, наближатися до якої боялися мореплавці всіх часів. Одна третя всіх затонулих кораблів у світі лежать у протоці Дрейка. Там дуже потужна течія, її швидкість - 150 мільйонів кубометрів води в секунду, на додачу ще й величезні айсберги. Костянтин Стогній жартівливо розповідає, що у оператора Володимира Хоменко є, принаймні, один стимул здійснити цю подорож. Адже з початку 19 століття всім морякам, що перейшли протоку Дрейка, вішали у вухо срібну сережку, що давало право пити віскі безкоштовно у будь-якому порту світу. Втім, учасники попередніх експедицій уточнювали слова пана Стогнія, що срібне кільце у вусі дає перевагу пити перший кухоль пива у будь-якому англійському пабі і сидіти у присутності англійської королеви.
Не менш ризикованими обіцяють стати і пошуки слідів секретної нацистської „Бази 211” „Нова Швабія” в Антарктиді. Є версія, що з 1938 по 1945 роки в Антарктиді силами Третього Рейху проводилися роботи зі створення воєнної бази.

Також знімальна група «Інтера» намагатиметься проникнути на територію поселення, яке називається „Вілла Баварія”, що знаходиться десь у центральній частині Чілі. Ще зовсім нещодавно його територія, по кутах якої стояли вишки з кулеметниками, була огорожена по периметру колючим дротом. Деякі дослідники вважають, що саме там губляться сліди нацистської верхівки Бормана, Мюллера, а, може, й Гітлера.

Безумовно, в полі зору знімальної групи будуть побут і робота полярників на станції „Академік Вернадський”, їх дослідження, вивчення механізмів адаптації людини до екстремальних умов Антарктиди, проблема озонової діри, святкування десятої річниці станції.

На запитання «ТК», як він може оцінити рівень екстриму у майбутній подорожі, Костянтин Стогній відповів: „Ми розраховуємо на максимальний ступінь екстриму. Більший екстрим я мав лише тоді, коли у вісімнадцять років мене призвали до армії, дали зброю в руки і відправили виконувати свій інтернаціональний обов’язок”.

Варто сказати, що всі учасники експедиції пройшли попереднє тренування на спеціальній базі поблизу Києва. Це стосувалося і фізичної підготовки, і медичного обстеження, і психологічної підготовки, навчання всіх премудростей полярного життя.

Не менш скрупульозно журналісти підійшли і до вибору телевізійної техніки, адже вона має витримувати складні погодні умови: мороз, вологість і т.д.

Скільки коштує цей проект «Інтеру», Стогній так і не сказав. Але зазначив, що десь 50 % бюджету буде покрито за рахунок реклами, інша частина піде з кишені телеканалу.

Журналісти обіцяють по можливості проводити прямі включення по супутниковому зв'язку у вечірніх випусках новин на «Інтері». А коли вони дістануться станції, то спробують передавати відзняте відео по Інтернету. Якщо якість переданої інформації буде нормальною, то прямі репортажі з Антарктиди ми теж побачимо. Якщо ні, чекатимемо на якісне відео вже після повернення групи.

„Королівство льоду” буде лише першим циклом проекту „Територія ризику”. В цьому проекті планують показувати екстремальні місця нашої планети – тундра, африканські племена і т. д.
Телекритика

Реклама